Krajobraz zapiera dech w piersiach. Wadi Rum, Jordania.

Ta piękna pustynna plaża z czerwonym piaskiem słynie z niesamowitych zachodów słońca, które zerkają przez góry i formacje skalne pod różnymi kątami, tworząc jedne z najlepszych zdjęć, jakie kiedykolwiek widziałem. Czujesz, jakbyś opuścił Ziemię!

Jest tam kilka wysokich szczytów, z których najwyższy to Jabal Umm ad Dami, na wysokości ponad 6000 stóp. Ze szczytu widać Morze Czerwone, aw pogodne dni nawet granicę Arabii Saudyjskiej. Na terytorium nadal mieszka kilkaset Beduinów.

Petra jest cudowna, ale roi się od grup wycieczkowych. Wadi Rum było znacznie mniej zatłoczone niż Petra, a ja uznałem, że to naprawdę spokojna ucieczka. To było bardziej ekspansywne i nie miałem problemów z robieniem zdjęć krajobrazu bez ludzi w nich.

Ludzie nazywali dom Wadi Rum od czasów prehistorycznych. Był kiedyś zamieszkany przez Nabatejczyków, którzy zostawili swój ślad w postaci świątyń, inskrypcji i rysunków naskalnych. Kanion Chazali słynie z rycin Nabatejskich przedstawiających ludzi i zwierzęta. W latach 70. archeolodzy odkryli jedną z najbardziej znanych świątyń w okolicy, świątynię Nabataean. Mieszkający tutaj Beduini od wielu lat wędrują po tej krainie suchych piasków i ekstremalnych temperatur, ale teraz mają bardziej nowoczesne udogodnienia.

Lawrence z Arabii został nakręcony w Wadi Rum, a na obrzeżach rezerwatu można obejrzeć film z dworca kolejowego i kolejowego. Mogliśmy wspinać się na pociąg i właściwie robić wszystko, co chcieliśmy. Mój tata i ja nawet trochę sfilmowaliśmy.

Inne filmy, takie jak Rogue One: A Star Wars Story, Prometheus, Red Planet, The Last Days on Mars, Transformers: Revenge of the Fallen, Passion in the Desert i The Marsian. Rzeczywiście przez większość mojego pobytu czułem się, jakbym był na planecie Mars.

Zaplanuj wycieczkę na pustynie Wadi Rum w Jordanii.